Nauka wykorzystywana do analizy cząstek

Nauka rozwija się w bardzo szybkim tempie i z każdą chwilą możemy spotkać się z coraz nowszymi możliwościami jakie daje. Jeszcze kilkanaście lat temu zadanie związane z analizą wielkości cząstek było uciążliwe i często trudno było to określić, szczególnie jeżeli konieczne było obliczanie cząstek w nanometrach. Z pomocą znów przyszła nauka, która przyniosła światu analizator wielkości cząstek http://nanoczastki.pl/laserowy-analizator-wielkosci-czastek/, którego praca opiera się na kilku technikach, dzięki czemu w krótkim czasie i przy małym nakładzie pracy ze strony badacza, daje rzetelne oraz dokładne wyniki analizy badanej próbki.
Techniki wykorzystywane do analizy
Jak już wspomnieliśmy wcześniej, do tego zadania wykorzystuje się wiele technik. Pierwszą z nich, o której warto wspomnieć jest analiza sitowa, która charakteryzuje się stosunkowo niskimi kosztami wykonania, a przy okazji wysoką skutecznością przy pomiarach dużych cząsteczek. Możliwe jest również obliczanie wielkości tych mniejszych, jednak w takich przypadkach zwiększa się czas pomiaru, a przy obliczaniu nanocząstek można spotkać się z zaburzonymi wynikami – ta technika nie zawsze jest tak dokładna, jakby się tego oczekiwało. Jednak nie jest to jedyna technika. Analizator wielkości cząstek wykorzystuje również takie metody jak analiza sendymentacyjna, electrozone sensing oraz rozpraszania światła w ujęciu statycznym, dynamicznym czy też elektroforetycznym.
Dbałość o szczegóły
W każdej pozycji z literatury naukowej można spotkać się z opinią, że nie ma jedynej słusznej metody, którą wykorzystuje analizator wielkości cząstek w celu zbadania określonej próbki. Naukowcy zaznaczają, że niezwykle ważne jest odpowiednie przygotowanie próbki z dbałością o wszystkie szczegóły, nawet te najmniejsze. Zaznaczają oni również, iż warto wypróbować kilka metod pomiaru i następnie w procesie porównywania ustalić, które z nich przyniosły najlepsze oraz najbardziej dokładne wyniki.